Bebek Emziren Anneler Moringa Çayı İçebilirler mi?

Moringa Çayı

Moringa çayı dünya çapında uzun süredir varlığını sürdüren ve bir çok toplum tarafından kullanılan bir bitkidir. Son yıllarda yapılan kapsamlı araştırmalar sonucu moringa bitkisinin hemen hemen her parçasının son derece önemli ve faydalı olduğunun farkına varılmıştır. Özellikle moringa çayı kullanıcı yorumları bu ürünü kullanan insanların oldukça memnun olduğunu ve faydasını gördüğünü ortaya koyuyor. Genel olarak kadınların daha çok kullandığı ve tüketiminden vazgeçemediği moringanın çayı git gide yaygınlaşmaktadır. Moringa çayından diğer yazılarımızda oldukça fazla bahsetmiştik. Bu yazımızda ise daha çok kadınların kullandığı bilinilen moringa çayının emziren kadınlara zararı olup olmadığından bahsedeceğiz. Moringa çayının bir çok faydası vardır ancak emziren birçok annenin kafasında soru işaretleri bulunmaktadır. Bu konuda çok haklılar çünkü hem bebekleri hemde kendileri bu dönemde oldukça hassas oluyorlar ve bağışıklık sistemleri biraz zayıf oluyor. Bu nedenle hakkında tam bir bilgi olmadan bir şey yeyip içmek bu dönemde bebeğe veya anneye zarar verebilir. Bilim adamları tarafından hem gebelik döneminde hemde emzirme döneminde moringa çayı tüketilmemesi önerilmektedir. Tüketilmesi gerekiyorsa bile normal tüketiminden çok çok az kullanılması önerilmektedir.

Moringa Çayı

Moringa Çayı

Gebelik Döneminde Moringa Çayı Tüketimi

Emzirme dönemi ile gebelik dönemi arasında birçok yönden benzerlik bulunmaktadır. Bebek ve anne bu iki dönemde de oldukça hassastır. Ayrıca yine aynı şekilde bu iki dönemde de bebeğin besin değeri ve alacağı bir çok yararlı madde ile zararlı madde anneye bağlıdır. Birçok uzman tarafından gebelik döneminde bitkisel ürünlerin kullanımı önerilmemektedir. Çünkü bebekler tam olarak gelişimini tamamlamadığı için çok ufak şeylerden zarar görebilmektedir. Hamilelik döneminde aşırı bu ürünün kullanımı sonucu olarak gebelik döneminde bebeklerin düştüğü ve gebeliğin sona erdiği gözlemlenmiştir. Ancak belirli miktarda ve belirli dönemlerde bu çayı almak bebeğe ve anneye faydalı olabilmektedir ama bu miktarın doktor tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü her kadın ve bebeğin gebelik döneminde hassasiyetleri ve durumları farklıdır. Bu nedenle doktor önerisi veya tavsiyesine göre hareket etmek oldukça önemlidir. Ancak gebelik dönemi öncesinde ve gebelikle emzirme dönemi sonrasında bu çayı kullanmak oldukça faydalıdır.

Emzirme Döneminde Moringa Çayı Tüketimi

Moringa çayının emzirme döneminde tüketilmesi yine öncelikli olarak doktor tavsiyesine göre yapılmalıdır. Eğer ki doktorunuz moringa çayının tüketiminde bir sorun görmüyorsa emzirme döneminde bu çayı tüketebilirsiniz. Bazı sipariş veren müşterilerimizin yorumlarına göre bu dönemde doktor tavsiyesi ile moringa çayı içenler olmuştur. Moringa çayının anne sütündeki protein ve vitaminleri desteklediği ve artırdığı gözlemlenmiştir. Ayrıca bu çayın annelere de faydası olduğu bilinmektedir. Çünkü emzirme döneminde vitamin ve benzeri yararlı maddeleri sütüyle birlikte çocuklarıyla paylaşan annelerin bunları acilen desteklemesi gerekmektedir. Aksi halde vücutları güçsüz düşmektedir. Annelerin bu nedenle emzirme döneminde moringa çayı ve moringa bitkisinden üretilen tüketim maddelerini aldığı görülmüştür. Bu nedenle bu çayın annelere ve çocuklara faydalı olduğu bilinmektedir. Ancak doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmemektedir.

Moringa Çayının Yararları ve Etkileri

Bu çay, tüm dünyaca antik çağlardan itibaren kullanılmıştır. Antik dönemlerde su arıtmada, hastalıkların tedavisinde ve birçok diğer faydalı işlerde kullanılmıştır. Günümüzde de fakir Afrika köylerinde ve Asya köylerinde hala su arıtmak için kullanılmaktadır. Moringa çayının elde edildiği moringa bitkisinin dünyanın bir çok yerinde yetişebiliyor olması da onun kullanımını arttırmaktadır. İnsanları onu yetiştirmeye teşvik etmektedir. Moringanın çayı böbrek sorunlarını çözmekte, mide asidini düzenlemekte ve sindirim sistemini güçlendirmektedir. İnsanların alması gereken vitaminleri ve mineralleri oldukça fazla içermektedir. İnsan yaşamı için çok önemli olan ve gündelik hayatta sürekli kullandığımız tüketim maddelerinin içerdiği faydalı vitamin ve proteinlerin tamamını içermektedir. Turunçgillerin içerdiği C vitamininden beş altı katı fazlasını bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun hatırı sayılır miktarda fazlasını içermektedir. Bir muzun içerdiği potasyum ve protein miktarından daha fazlasını da bünyesinde bulundurmaktadır. Bu nedenle bilim adamları tarafından bir çok insana belirli aralıklarla moringanın çayı tüketilmesi önerilmektedir. Moringa çayı siparişi vermek ise günümüzde internet ve benzeri şeyler sayesinde oldukça kolaylaşmıştır. Çayı tüketen insanların yorumları ise çaydan memnuniyetlerinin çok yüksek olduğunu göstermektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moringa Çayı Nasıl Tüketilmeli? suyu ilave edip beş dakikalık demleme sürecine bırakması gerekmektedir. Bu sürecin ardından da özellikle aç karına tüketmeniz çok daha hızlı bir yağ yakım sürecini de ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı da bir an evvel bu ürünün tüketimini denemenizi öneririz. Pek çok açıdan sağlık kaynağı olarak nitelendireceğimiz bu harika bitki formülü sayesinde vücudunuzu hastalıklara karşı dirençli bir konuma taşıyabilir, çok daha sağlıklı bir kilo verme düzeni elde edebilirsiniz. Hepiniz açısından verimli bir sağlık düzeni geçmesini dileriz.
Önemli Duyuru Sitemizde orjinal moringa çayı satılmaktadır. Sağlığınız için telefonu olmayan yerlerden alışveriş yapmayınız. Müşteri temsilcilerimiz mesai saatleri içerisinde sizlere Hizmet Vermektedir.
Moringa Turkey Ekibi Fulya Mh. Ortaklar Cd. No:56 Şişli / İstanbul/Türkiye
(Moringa ile ilgili her türlü soru, öneri ve talepleriniz için çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.)
Sosyal Medya |