Enfeksiyon Yok Edici Moringa

Moringa çayı, Hindistan’da yetişen ve son dönemde gittikçe popülerleşen bir bitki türüdür. Sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok yerinde farkı şekillerde kullanılan bu bitki sağlık açısından çok faydalıdır.

Tropikal bir bitki türü olan bu ağaç, çok fazla büyümeyen, orta boylu veya küçük olarak kalan bir ağaç çeşididir. Yapısı itibarı ile oldukça besleyicidir ve hemen her şekilde tüketilebilir. Tohumu ya da yaprağı için ayrı ayrı tarifler hazırlanabilir. Bunun dışında bitkinin kökleri de oldukça vitaminli ve besleyicidir. Kökleri de ayrı bir şekilde kullanılabilir.

Bu bitki Hindistan’da yetişmesine karşın tüm dünyada pek çok kişi tarafından tüketilir. Bunda en büyük etken ağacın baştan aşağıya vitamin deposu olmasıdır. Bu sayede günlük yaşam içinde enerji kaynağı sağlarken aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirir. Sık sık hasta olmayı önler. Hasta olunması halinde ise daha kısa süre iyileşmeyi sağlar; bu özelliği sayesinde hala birçok yerde tüketilir. Özellikle Hindistan tarafında kullanımı yaygındır. Ağacının yaprakları özellikle C vitamini açısından zengindir. Bunun dışında ağacın yeşil yapraklarında kalsiyum, antioksidan ve amino asit de bulunur. Ayrıca yapraklarda yüksek miktarda potasyum bulunur.

Moringa faydaları arasında bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesi öne çıkmaktadır.  Ağaç, vitamin kadar antioksidan bakımından da zengindir. Bu da başta kanser olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde oluşacak kistlere karşı koruma sağlar. Bununla birlikte sağlıklı vitaminler içerdiğinden bağışıklık sistemi güçlenir. Bu da kansere karşı korunmak için önemlidir. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişilerde kanser görülme olasılığı çok düşüktür.

Bunlar dışında beyin sağlığına olumlu etki ettiği de bilinmektedir. Özellikle unutkanlık sorunu yaşayan kişiler için bu ağacın sağlayacağı fayda oldukça fazladır. Aynı şekilde hafızayı kuvvetlendirmek için de  tüketilebilir.

Antioksidan içermesinden dolayı cilt bakımında da kullanılabilir. Şu an için dünyada yaygın kullanım alanı da budur. Düzenli kullanımda cildi daha sağlıklı hale getirirken estetik açısından da güzel bir görüntü oluşturur.

Bunlar dışında Moringa ağacının faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Hamilelikte çocuk gelişimine katkı sağlar,
  • Anne sütünü artırır,
  • Günlük yaşamda ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlar,
  • Mide sorunu yaşayanlar için faydalıdır,
  • Bağırsak problemlerini çözer,
  • Uyku sorununa çözüm sağlar.

Moringa ile Zayıflama

Moringa kullanıcı yorumları arasında, zayıflama konusunda büyük fayda sağladı söylenmektedir. Bitki,  sağlık açısından olduğu kadar zayıflama açısından da insanlara yardımcı olur. İçerdiği maddeler nedeni ile düzenli kullanımda kilo vermeye büyük fayda sağlar. Metabolizmayı hızlandırır. Bu da kilo vermek için önemlidir. Metabolizması hızlı olan bir kişi normalde vereceğinden daha hızlı bir şekilde kilo kaybeder. Bunun yanında mide ve bağırsakta yaşanan sorunları çözdüğü için yine zayıflamaya yardımcı olur.

Bunlara bağlı olarak yağların daha hızlı yakılmasını sağlayarak düzenli kilo vermeye yardımcı olur. Ancak burada aşırı tüketimden kaçınmak gerekir. Her şeyde olduğu gibi bu üründen de fazla tüketmek faydadan ziyade vücuda zarar verebilir. O nedenle tüketmeden önce bir doktorla görüşülmesi daha sağlıklı olacaktır.

Vücutta Oluşan Enfeksiyonları Yok Eder

Bitki  yüksek miktarda antioksidan içerdiğini yukarıda belirtmiştik. Bu özelliği sayesinde vücutta oluşan enfeksiyonları yok eden bu ağaç; sağlık açısından oldukça büyük yara sağlar. Özellikle yine iltihaplara iyi gelen diğer bitki ve meyveler ile birlikte tüketildiğinde etkisi daha da fazla olur.

Moringa Nasıl Tüketilir

Pek çok farklı şekilde tüketilebilir. Yaygın olarak kullanım şekli çay olarak tüketilmesidir. Bunun için ağacın yapraklarını bir demlik içinde kaynatmanız yeterlidir. Ardından süzme işlemi yaparak çayı tüketebilirsiniz. Moringa çayı başta bağışıklık sistemi olmak üzere zayıflama konusunda da oldukça büyük fayda sağlar. Yaygın olarak bilinen ismi ise zayıflama çayıdır. Hem Türkiye’de hem de dünya pek çok kişi bu ürünü zayıflamak için kullanmaktadır.

Bunun dışında bitkinin kökleri de kaynatılıp içilebilir. Yapılış şekli çay ile aynıdır. Kaynattıktan sonra süzerek içebilirsiniz.

Bu bitkinin yaprak ve kökleri dışında tohumları da tüketilir. Tohumları çiğ olarak yenebilir. Herhangi bir sakıncası yoktur. Ayrıca bazı dünya mutfaklarında tohumu öğütülerek salatalara da eklenir. Ayrıca baharat olarak da kullanılmaktadır.

Özellikle çay konusunda aşırı tüketimden kaçınmak gerekir. Herkesin bünyesi birbirinden farklı olduğu için tüketmeden önce gerekli testleri yaptırmanız, arından kullanmanız daha doğru olacaktır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moringa Çayı Nasıl Tüketilmeli? suyu ilave edip beş dakikalık demleme sürecine bırakması gerekmektedir. Bu sürecin ardından da özellikle aç karına tüketmeniz çok daha hızlı bir yağ yakım sürecini de ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten dolayı da bir an evvel bu ürünün tüketimini denemenizi öneririz. Pek çok açıdan sağlık kaynağı olarak nitelendireceğimiz bu harika bitki formülü sayesinde vücudunuzu hastalıklara karşı dirençli bir konuma taşıyabilir, çok daha sağlıklı bir kilo verme düzeni elde edebilirsiniz. Hepiniz açısından verimli bir sağlık düzeni geçmesini dileriz.
Önemli Duyuru Sitemizde orjinal moringa çayı satılmaktadır. Sağlığınız için telefonu olmayan yerlerden alışveriş yapmayınız. Müşteri temsilcilerimiz mesai saatleri içerisinde sizlere Hizmet Vermektedir.
Moringa Turkey Ekibi Fulya Mh. Ortaklar Cd. No:56 Şişli / İstanbul/Türkiye
(Moringa ile ilgili her türlü soru, öneri ve talepleriniz için çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.)
Sosyal Medya |